15-latki rozpoczęły walkę o złoto Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

 

Na stadionie Kuźnia w Ustroniu byliśmy świadkami ceremonii otwarcia XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich – Śląskie 2023 – w konkurencji piłka nożna dziewcząt U15.

Zanim wyłonione z grupowych eliminacji reprezentacje ośmiu Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej w kategorii U15 przystąpiły do rywalizacji to – zgodnie z programem OOM – spotkały się podczas przemarszu, po którym wszyscy wysłuchali hymnu Polski oraz hymnu olimpijskiego. Po ich wysłuchaniu przedstawiciel organizatora Damian Galeja złożył krótki raport o gotowości zespołów do rywalizacji, a przyjmujący meldunek goście honorowi dokonali otwarcia zawodów. Burmistrz Ustronia przywitał uczestniczki OOM w malowniczym regionie i przypomniał, że na boisku w Ustroniu wyrosło grono znakomitych piłkarzy na czele z reprezentantem i mistrzem Polski Janem Gomolą, którego imię nosi stadion w Ustroniu. Prezes Śląskiej Federacji Sportu Krzysztof Koniusz przypomniał o olimpijskich ideałach i życzył wszystkim walki zgodnej z zasadami fair play, a Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula tradycyjną formułką o otwarciu turnieju zaprosił zawodniczki do rywalizacji o złote medale OOM oraz Pucharu imienia Ireny Półtorak, bo takie trofeum wywalczy drużyna, która zostanie mistrzem Polski Kadr Wojewódzkich w kategorii U15 dziewcząt.

Ważnym momentem były także ślubowania złożone: w imieniu trenerów przez Annę Jankowską z Wielkopolskiego ZPN-u, zawodniczkę Nikolę Madejczyk ze Śląskiego ZPN-u oraz w imieniu sędziów przez Martynę Lipkę z Małopolskiego ZPN-u.

 

Wśród obserwatorów byli także selekcjoner reprezentacji U15 dziewcząt Paulina Kawalec oraz Delegat PZPN na turniej Józef Grząba. Nie zabrakło także kibiców, którzy na boiskach w Ustroniu, Wiśle, Skoczowie i Puńcowie mieli okazję zobaczyć zawodniczki w akcji.

Skrócona GALERIA z otwarcia OOM Śląskie 2023 dostępna TUTAJ

Obszerna GALERIA z otwarcia OOM Śląskie 2023 dostępna TUTAJ